Науково-технічні основи відкритої розробки нових буровугільних родовищ над сольовими штоками (Північно-Західний Донбас)
Переглянути
Дата
2013Автор
Дриженко, Анатолій Юрійович
Дриженко, А.Ю.
Шустов, Олександр Олександрович
Шустов, О.О.
Shustov, O.O.
Ропай, В.А.
Сафронов, І.Л.
Metadata
Показати повний опис матеріалуКороткий опис(реферат)
Звіт про НДР: 97 стор., 36 рис., 8 табл., 9 джерел, 4 додатка.
Об’єкт дослідження: нові буровугільні родовища над сольовими штоками (Північно-Західний Донбас).
Мета роботи: створення методології і концептуальних підходів до екологічно безпечної технології з розробки родовищ бурого вугілля відкритим способом в умовах надсольових депресійних западин.
Використані методи: аналітична оцінка ресурсів буровугільних покладів, геологічний та інженерно-геологічний аналіз, системне і техніко-економічне обґрунтування показників добувних і розкривних робіт.
Результати НДР: Довивчені геологічні та інженерно-технічні особливості Бантишевського, Степківського і Берекського родовищ бурого вугілля. Встановлені їх геологічні будови, вугленосність та якість вугілля, загальні запаси і промислове значення. Наведена характеристика порід розкриву. Розраховані параметри розкриття й підготовки родовищ до експлуатації. Розглянута сутність розкриття кар’єрних полів та способи проведення розкривних виробок з метою зменшення обсягів виймання гірничої маси на початковому періоді розробки родовищ. Розроблені календарні плани відпрацювання буровугільних родовищ, обґрунтовані основні техніко-економічні показники їх промислового освоєння. На базі досліджених родовищ доцільно створити єдиний вугледобувний комплекс з переробки бурого вугілля та супутніх корисних копалин, які будуть використовуватись у якості основної сировини заводам будівельних матеріалів і конструкцій, підприємствам хімічної та металургійної промисловості.