Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Технічний проект спорудження свердловин при детальній розвідці на Криворізькому залізорудному басейні
    (Національний ТУ «Дніпровська політехніка», 2025)
    Цибульнік Олександр Вікторович
    ;
    Давиденко Олександр Миколайович
    Актуальність роботи зумовлена необхідністю оптимізації технологій буріння на залізорудних родовищах з урахуванням специфіки місцевих геологічних умов, підвищення якості відбору керна та забезпечення безпеки виробничих процесів у відповідності з сучасними екологічними вимогами. Мета роботи полягає у розробці ефективної методики проведення геологорозвідувальних робіт на залізорудному родовищі з використанням обертального буріння твердосплавними коронками, що забезпечує високу продуктивність при мінімальному впливі на довкілля.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Розробка технології буріння розвідувальних та геотехнологічних свердловин в умовах Папернянського родовища будівельних матеріалів
    (Кафедра нафтогазової інженерії та буріння, 2025)
    Сергєєва Єлизавета Сергіївна
    ;
    Ігнатов Андрій Олександрович
    Сфера застосування розробки – буріння та експлуатація свердловин у геотехнологічних процесах для ефективного вилучення корисних копалин. Об'єкт розроблення – технологія буріння та проведення експлуатаційних робіт під час спорудження геотехнологічних свердловин (на прикладі Папернянського родовища будівельного піску в Чернігівській обл.) з удосконаленням системи гідравлічного руйнування й транспортування. Мета роботи – забезпечення стабільності та підвищення ефективності показників геотехнологічного методу розробки корисних копалин під час буріння та експлуатації свердловин гідравлічного видобутку на Папернянському родовищі будівельного піску шляхом удосконалення режимних параметрів і технології виконання основних і допоміжних свердловинних робіт.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Європейська стратегічна автономія в умовах глобальної турбулентності після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну
    (НТУ "ДП", 2025)
    Поволоцький Владислав
    ;
    Двуреченська Олександра
    Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року стало поворотним моментом для європейської системи безпеки. Цей акт агресії продемонстрував критичну залежність Європейського Союзу від зовнішніх факторів у сфері оборони, енергетики, озброєння, а також виявив неспроможність оперативно реагувати без підтримки НАТО та США. У цьому контексті питання європейської стратегічної автономії (ЄСА) набуло нової актуальності.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Технічний проект буріння пошукової свердловини в умовах Кузьмичівсько-Недільного родовища
    (Національний ТУ «Дніпровська політехніка», 2025)
    Сахновський Максим Олександрович
    ;
    Хоменко Володимир Львович
    Сфера застосування розробки – буріння свердловин на нафту і газ. Об'єкт розроблення – технологія буріння пошукової свердловини для умов Кузьмичівсько-Недільного родовища. Мета роботи – проектування технології буріння свердловини для розвідки та експлуатації Кузьмичівсько-Недільного родовища. Практична значимість кваліфікаційної роботи – розроблено технологію буріння розвідувально-експлуатаційної свердловини для умов Кузьмичівсько-Недільного родовища: виконано аналіз геологічної будови і характеристики продуктивних горизонтів; обґрунтовано конструкцію свердловини; здійснено обґрунтування бурового обладнання; обґрунтовано породоруйнуючий інструмент, технологія кріплення свердловини. Передбачені заходи з охорони праці. Розроблено питання охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Розробка раціональної технологій спорудження гідрогеологічної свердловини для питного водопостачання в типових умовах Ренійського району Одеської області
    (Кафедра нафтогазової інженерії та буріння, 2025)
    Купренко Богдан Олегович
    ;
    Судаков Андрій Клстянтиногвич
    Об’єкт дослідження – нетрадиційні горизонти, конструкції та технології спорудження гідрогеологічних свердловин. Мета роботи - розробка та створення раціональних конструкцій та технології спорудження гідрогеологічних свердловин у типових умовах території м. Рені для господарчого та питного водопостачання. Засоби дослідження – аналіз літератури та теоретичні дослідження . На підставі аналізу гідрогеологічної інформації стосовно обводнених водоносних горизонтів обґрунтовано якісні та кількісні показники, виділено ділянки з точки зору надійності інформації про запаси підземних вод. Сформовано базу гідрогеологічних даних, необхідних для створення бази даних про ресурси підземних вод, яка включає значення коефіцієнтів фільтрації, водопровідності, напорів, товщини водовмісних порід, перспективних з точки зору використання водоносних горизонтів для локального водопостачання м. Рені.
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.