Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Детальна розробка схеми набору різців на передній та задній частинах складової коронки для максимального врівноваження моментів при різанні масиву
    (2025)
    Муха Дмитро Євгенович
    ;
    Фелоненко Станіслав Васильович
    Наведено схему розкриття шахтного поля, спосіб підготовки та систему його розробки. Охарактеризовано гірничо-геологічні умови застосування прохідницьких комбайнів виборчого типу. Розглянуто існуючі технології ведення видобувних робіт та обладнання ведення, що при цьому придатне. Новизна технічного рішення у тому, що з використанні конструкції біконічного виконавчого органу для прохідницького комбайну виборчого типу змінюється схема навантаження коронки. Зусилля, що діють на передню та задню частини коронки частково врівноважуються, що зменшує вібрації виконавчого органу та всього корпусу комбайна.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Проект модернізацїі виконавчого прохідницького комбайна вибіркового типу в умовах шахти «ХХХХХ» ХХХХ «ХХХХ ХХХХХ»
    (2025)
    Косоног Владислав Дмитрович
    ;
    Фелоненко Станіслав Васильович
    У спеціальній частині виконано аналіз існуючих конструкцій виконавчих органів як динамічно врівноважених, і неврівноважених. Також у спеціальній частині проведено розрахунки з раціоналізації схеми набору різців та виконано перевірку потужності електроприводу виконавчого органу. В результаті отримано ефективну схему набору різців, перевірено необхідну потужність приводів.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Проєкт технічного переобладнання прохідницького комбайну вибіркового типу в умовах шахти «ХХХХ» ХХХХ «ХХХХХХХХ»
    (2025)
    Данилюк Данило Віталійович
    ;
    Фелоненко Станіслав Васильович
    Наведено схему розкриття шахтного поля, спосіб підготовки та систему його розробки. Охарактеризовано гірничо-геологічні умови застосування прохідницьких комбайнів виборчого типу. Розглянуто існуючі технології ведення видобувних робіт та обладнання ведення, що при цьому придатне. Новизна технічного рішення полягає в тому, що при використанні прохідницьких комбайнів вибіркової дії можливе застосування різальних коронок різної конструкції з індивідуальними та стандартними схемами набору різців при зміні схем їхньої навантаженності. Зусилля, що діють на передню та задню частини коронки можуть частково врівноважуватись, що зменшує вібрації виконавчого органу та всього корпусу комбайна. Вибір параметрів регулювання положення виконавчого органу та стійкості комбайна позитивно позначається на його експлуатаційній надійності.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Розробка та обгрунтування технічних рішень з удосконаленням стругової установки в умовах шахти ХХХХХ ХХХХХ
    (2025-06-16)
    Білінська Наталія Олександрівна
    ;
    Фелоненко Станіслав Васильович
    Значення проекту полягає в універсальній конструкції стругового виконавчого органу дозволяє для дано гірничо-геологічних умов отримувати необхідну сортність вугілля. Розроблене технічне рішення може бути застосовано при проектуванні різних виконавчих органів стругових установок в проектних організаціях і промислових підприємствах, що випускають подібну продукцію.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Вибір та обґрунтування параметрів теплонасосної установки гарячого водопостачання, яка використовує тепло шахтної води в умовах шахти «ХХХХХ» ПрАТ «ХХХХХ»
    (2025-06-16)
    Бєдняков Дмитро Віталійович
    ;
    Трофимова Олена Павлівна
    Визначено параметри термодинамічного циклу теплових насосів, енергетичні показники установки, параметри теплообмінників, характеристики та режими роботи насосів подачі шахтної води для умов шахти «ХХХХХ» ПрАТ «ХХХХХ». Теплонасосна установка забезпечить нагрів води для системи гарячого водопостачання від ХХ до ХХ ºС у кількості ХХХ м3 за ХХ-и годинний добовий робочий цикл. Теплопродуктивність теплонасосної установки ХХХ кВт. Коефіцієнт перетворення енергії теплових насосів COP = ХХХ.
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.