Обґрунтування ефективності застосування виймально-навантажувального обладнання в умовах розробки Першотравневого кар’єру Північого ГЗК
Abstract
Об'єкт дослідження: Першотравневе родовище залізистих кварцитів Північного ГЗК.
Предмет дослідження: інтенсивність зміни технологічних показників виймально-навантажувального обладнання.
Мета досліджень: дослідження ефективності застосування виймально-навантажувального обладнання при відпрацюванні Першотравневого кар'єру.
Методи дослідження: для вирішення поставлених завдань застосований аналітичний метод - при встановленні максимально допустимий розміру негабариту для різних типів екскаваторів, а також для встановлення інтенсивність зміни технологічних показників виймально-навантажувального обладнання від прийнятого критерію оцінки зміни продуктивності – коефіцієнта розпушення гірничої маси.
У вступі підкреслюється актуальність поставленої мети з дослідження ефективності застосування виймально-навантажувального устаткування.
У першому розділі наведені загальні відомості про родовище, геологічні та гідрогеологічні умови відпрацювання, основні властивості корисної копалини, а також комплексна оцінка родовища.
У другому розділі описана існуюча система розробки кар’єру та технологія ведення гірничих робіт, розраховані основні параметри системи розробки.
У дослідницькому розділі проведений огляд досліджень по обґрунтуванню ефективності відпрацювання залізорудних кар’єрів, проведений аналіз застосування виймально-навантажувального устаткування в умовах Першотравневого кар'єру, а також досліджені показники ефективності застосування виймально-навантажувального устаткування при відпрацюванні кар'єру.
У розділі «Охорона праці» наведені основні вимоги до охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом.
Проведені дослідження дозволили вирішити поставлені в роботі задачі, у результаті чого отримані основні результати досліджень:
1. проведено аналіз технології розробки Першотравневого кар'єру;
2. визначено максимально допустимий розміру негабариту для різних типів екскаваторів, які використовуються на Першотравневому кар’єрі;
3. з урахуванням прийнятого критерію оцінки ступеня впливу на продуктивність виймально-навантажувального обладнання, залежно від коефіцієнта розпушення гірничої маси, встановлено залежність зміни продуктивності обладнання при завантажені у автомобільний та залізничний транспорт.
Галузь використання: технологічні процеси ведення виймально-навантажувальних робіт.