Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/161816
Назва: Про відповідність правила Хільта метаморфічним перетворенням вугільних шахтопластів
Інші назви: On the correspondence of Hilt's rule to metamorphic transformations of coal seams
Автори: Антощенко, М. І.
Руднєв, Є. С.
Філатьєва, Е. М.
Філатьєв, М. В.
Ключові слова: вугілля;метаморфізм;шахтопласти;правило Хільта;мінеральні домішки;гірничі роботи;нормативна база
Дата публікації: 2022
Видавництво: Видавництво НТУ "ДП"
Бібліографічний опис: Про відповідність правила Хільта метаморфічним перетворенням вугільних шахто пластів / М. І. Антощенко, Є. С. Руднєв, Е. М. Філатьєва, М. В. Філатьєв // Національний гірничий університет. Збірник наукових праць. – Дніпро : НТУ «Дніпровська політехніка», 2022. – № 68. – С. 18-29.
Короткий огляд (реферат): Мета. Доказати відповідність правила Хільта для всіх шахтопластів, якщо замість виходу летких речовин для визначення ступеня метаморфізму використати показники, що безпосере- дньо характеризують зміни у складі органічної маси. Методика дослідження передбачає розгляд експериментальних даних, на підставі яких встановлено відступ від правила Хільта для пластів десяти шахт з використанням показника виходу летких речовин (Vdaf). Зіставляючи геометричне розташування шахтопластів та їх метаморфічні характеристики, відповідно за показниками Vdaf та Со, можна аналізувати відповідність кожного шахтопласту правилу Хільта. Результати дослідження. За допомогою показника виходу летких речовин немає можливості розкрити картину метаморфічних перетворень шахтопластів. Один показник метаморфічних пе- ретворень шахтопластів не може одноосібно та всебічно характеризувати одночасно зміни як у складі, так і властивостях вугілля. Елементний вміст вуглецю в органічній масі відноситься до більш інформативних показників при встановленні небезпечних властивостей шахтопластів у по- рівнянні з виходом летких речовин. Відповідність правилу Хільта, що встановлюється по виходу летких речовин та вмісту вуглецю, носить згідно з обома показниками випадковий характер.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/161816
Розташовується у зібраннях:Збірник наукових праць НГУ. - 2022. - № 68

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
4.pdf445,56 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.