Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    До питання про підвищення ступеню свердловинного вилучення вуглеводнів
    (НТУ «ДП», 2024)
    Калюжна В. А.
    ;
    Коровяка Є. А.
    У відповідності до сутності механізму процесу та виду використовуваної енергії, наявні на сьогодні методи підвищення нафтовіддачі поділяють на такі основні групи: фізико-гідродинамічні (методи цієї групи включають усі види заводнення пластів), фізико-хімічні методи (покликані поліпшити ефективність реалізації методів заводнення), методи, що застосовують використання газу для підвищення нафтовіддачі; теплові методи впливу на продуктивні пласти.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    До питання проблем підвищення ефективності роботи електроприводу газоперекачувального агрегату в умовах компресорної станції «Павлоград» Дніпровське ЛВУМГ ТОВ «Оператор ГТС України»
    (НТУ «ДП», 2024)
    Ільїн О. А.
    ;
    Расцвєтаєв В. О.
    Розвиток газової промисловості та суміжних галузей сьогодні значною мірою залежить від подальшого вдосконалення експлуатації та обслуговування систем трубопровідного транспорту природного газу, зокрема для транспортування ресурсу з віддалених та часто маловивчених регіонів до промислових і центральних районів країни.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Високошвидкісна зйомка як інструмент вивчення динаміки руйнування гірських порід
    (НТУ «ДП», 2024)
    Ганжа Ю. В.
    ;
    Пащенко О. А.
    Розвиток гірничої промисловості та видобувних технологій вимагає розуміння процесів руйнування гірських порід, що сприяє підвищенню ефективності буріння та безпеки робіт.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Деякі особливості регламенту спорудження свердловин при направленому бурінні
    (НТУ «ДП», 2024)
    Воробей І. С.
    ;
    Ігнатов А. О.
    При освоєні перспективних родовищ нафти і газу широко застосовується методи розкриття продуктивної товщі геологічного розрізу спрямованими свердловинами, серед них ми маємо також на увазі горизонтальні свердловини [1]. Вказані нами свердловини дозволяють отримати наступні позитивні чинники: суттєво підвищити продуктивність видобувних свердловини за рахунок значного збільшення площі фільтрації пластових флюїдів.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Моделювання процесів фільтрації в системах очищення бурових рідин
    (НТУ «ДП», 2024)
    Войта М. О.
    ;
    Пащенко О. А.
    Фільтрація бурових рідин є критичним етапом у процесі буріння свердловин, оскільки вона дозволяє зменшити об‘єм твердих частинок у рідині, що позитивно впливає на ефективність буріння, знижує знос обладнання та мінімізує екологічний вплив.
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.