НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ РІШЕНЬ З КОГЕНЕРАЦІЙНИХ ТА ТЕПЛОНАСОСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИКОРИСТАННЯ ВИКИДНОГО ТЕПЛА НА ГІРНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВАХ (ЗВІТ, заключний) ГП-434
Zusammenfassung
РЕФЕРАТ
Звіт про НДР: 133 с., 23 рис., 10 табл., 4 додатки, 41 джерело.
Об`єкт дослідження – процеси формування теплових режимів установок для сушіння вугільного концентрату на основі труб-сушарок в комплексі з установками, що утилізують тепло сушильного агента за когенераційною технологією.
Метою роботи є удосконалення технологічного процесу підготовки сушильного агента установок для сушіння вугільного концентрату на вуглезбагачувальних фабриках для підвищення ефективності використання теплоти згорання палива.
Методи дослідження – аналітичний, математичне моделювання.
Розроблено технічні рішення з використання високо- та низькопотен-ційного тепла сушильного агента – димових газів. Перше полягає в тому, що зниження їх температури перед подачею в труби-сушарки досягається за рахунок відведення тепла від них в цикл водо-парової теплосилової установки, в якій це тепло перетворюється на електричну енергію і тепло опалювального потенціалу, а друге – в перетворенні тепла димових газів, що виходять з труб-сушарок, на електричну енергію і тепло потенціалу гарячого водопостачання з допомогою теплосилової установки, що працює на низькокиплячому робочому тілі.
Розроблено математичні моделі формування теплових режимів труби-сушарки та теплоутилізаційних установок. Математичним моделюванням доведена висока енергетична і економічна ефективність розроблених технічних рішень.
Економічний ефект від їх впровадження складає відповідно 15800 і 5340 тис. грн на рік, а строк окупності капітальних затрат – 2,7 і 3,5 років.