НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА КОНЦЕПЦІЇ ПЕРЕВОДУ ЖИВЛЕННЯ ПІДЗЕМНИХ СПОЖИВАЧІВ ГЛИБОКИХ ЕНЕРГОЄМНИХ ШАХТ НА НАПРУГУ 20-35 кВ тема ГП-419 (заключний звіт)
Zusammenfassung
РЕФЕРАТ
Заключний звіт з НДР: 119 с., 24 рис., 8 табл., 28 джерел, 5 додатків.
Об'єкт дослідження: мережі живлення та розподілення електричної енергії системи підземного електропостачання.
Метою даної роботи є підвищення ефективності системи електропостачання шахти за рахунок забезпечення якості електроенергії і динамічної стійкості підземних споживачів.
З урахуванням перспектив розвитку ЗЖРК, підвищення ефективності електропостачання глибоких горизонтів шахти може бути досягнуте за рахунок переводу на більш високий клас напруги як мінімум живлячих (стовбурних) шахтних мереж. Вказаний захід передбачає встановлення безпосередньо в шахті підстанції з первинною напругою 35 кВ, що у свою чергу вимагає вирішення комплексу питань пов'язаних з технічною реалізацією і забезпеченням безпеки експлуатації високовольтних електроустановок в умовах шахт.
Для досягнення поставленої мети повинні бути вирішені наступні наукові задачі:
- дослідження пропускної спроможності існуючих живлячих підземні споживачі шахтних мереж ЗЖРК з урахуванням зростання навантажень;
- виконання техніко-економічного порівняння варіантів живлення підземних споживачів на напрузі 6, 10, 35 кВ;
- дослідження технічної можливості реалізації в умовах ЗЖРК варіанту споруди підземної підстанції 35/6(10) кВ з урахуванням номенклатури електроустаткуванні.