Створення та дослідження системи автоматичного керування процесом подрібнення в лінії збагачення ГЗК
Resumen
Мета роботи: підвищення ефективності процесу подрібнення на фабриці збагачення гірничо-збагачувального комбінату.
Об’єкт дослідження: система автоматичного регулювання процесом подрібнення.
Мета дослідження: вибір структури і розрахунок параметрів регулятора САР по каналу ”продуктивність по вхідній руді – ступінь внутрішньомлинового заповнення”.
Основними методами дослідження використаними для досягнення поставленої мети були: аналіз літературних джерел, теоретичні та обчислюванні дослідження, статистичний аналіз даних.
У вступі описано стан питання автоматизації процесу подрібнення.
У розділі «Стан питання та постановка задачі» наведено характеристику технологічного процесу, показано конструктивні особливості подрібнювальних агрегатів, розглянуто технологічний процес подрібнення з позицій задач керування і виконаний аналіз відомих систем керування процесом подрібнення.
У розділі «Теоретична частина» виконано аналіз відомих методів регулювання об'єктами керування з запізнюванням. Розглянуто методики вибору структури і визначення параметрів ПІД- і ППІ-регуляторів для керування процесом флотації. Виконані розрахунки параметрів П-, ПІ-, ПІД- і ППІ-регуляторів.
У розділі «Експериментальний розділ» виконано обчислювальні дослідження на ЕОМ САР з різними типами регуляторів за відсутності збурюючого впливу і при подачі в контур керування збурюючого впливу розподіленого за нормальним законом. Наведені показники якості САР з різними регуляторами. За результатами дослідження вибраний найкращий регулятор.
У розділі «Цифрова модель об’єкта керування» було розроблено програмне забезпечення об’єкта керування, регулятора та програмне забезпечення людино-машинного інтерфейсу. Проведено перевірку функціональності роботи системи автоматичного керування процесом подрібнення в лінії збагачення ГЗК, а також ЛМІ, яка підтвердила, що програмне забезпечення об’єкта керування, регулятора та ЛМІ функціонує коректна та згідно з вимогами до системи автоматичного керування.
У економічному розділі визначені капітальні та експлуатаційні витрати а також був проведеній розрахунок економічної ефективності.
У розділі охорони праці розглянуті можливі небезпечні і шкідливі фактори та запропоновані інженерно-технічні заходи для їх усунення.
Результати досліджень можуть бути використані при розробці САР процесом подрібнення в гірничо-видобувній промисловості.