НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ КОНСТРУКЦІЇ ТА ПАРАМЕТРІВ ПРОТИПИЛОВИХ РЕСПІРАТОРІВ З НОВИХ ФІЛЬТРУЮЧИХ МАТЕРІАЛІВ (заключний звіт) ГП-393
Ver/
Fecha
2008-12-12Autor
Голінько, Василь Іванович
Metadatos
Mostrar el registro completo del ítemResumen
РЕФЕРАТ
Звіт про НДР: 215 с., 104 – рис., 49 – табл., 51 – посилань, 8 –додатків.
Об’єктом досліджень виступає ефективність протипилових респіраторів для гірників та шляхи її підвищення, а предметом – властивості нових фільтруючих матеріалів та конструктивні параметри і особливості засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД).
Метою роботи в цілому є підвищення ефективності засобів індивідуального захисту органів дихання, які використовуються на вугільних шахтах, на основі урахування впливу умов виробничого середовища гірничодобувних підприємств, та на основі використання нових фільтруючих матеріалів, а також виявлення впливу факторів виробничого середовища на захисні і ергономічні показники нових фільтруючих матеріалів та виготовлених з їх застосуванням ЗІЗОД
В НДР проаналізовані існуючі методи і засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД), зокрема від вугільного пилу. Показано необхідність комплексного контролю факторів, що впливають на ЗІЗОД. Досліджено вплив на їх захисні й ергономічні показники факторів виробничого середовища гірничих виробок (вологості, запиленості). Виявлені основні властивості нових фільтруючих матеріалів з поліпропіленових волокон та оцінена можливість їх використання в умовах гірничодобувних підприємств. Встановлені основні залежності конструктивних параметрів респіратора від властивостей матеріалів з яких виготовляється фільтруючий елемент. Досліджено вплив конструкції півмаски на основні захисні і ергономічні показники ЗІЗОД стосовно шахтного пилу.
Обґрунтовані нові методи розрахунку показників нових фільтруючих матеріалів за захисною ефективністю; опором диханню; терміном дії. Запропоновано застосовування у ЗІЗОД багатошарових фільтруючих матеріалів. Апробовані стенди та методики що необхідні для підготовки зразків ЗІЗОД та проведення їх відповідних випробувань за новими гармонізованими з європейськими стандартами. Показана необхідність підвищення надійності прилягання півмаски до обличчя працюючого. Запропоновані способи ущільнення смуги їх обтюрації.