Трансформація організаційної структури управління промислового підприємства з урахуванням впровадження ефективного контролінгу
Resumen
Мета статті полягає в обґрунтуванні доцільності трансформації організаційної структури промислового підприємства з урахуванням впровадження контролінгу в якості ефективного інструменту управління задля підвищення конкурентоспроможності підприємства на ринку.
В статті визначено цілі та обґрунтовано доцільність впровадження контролінгу в діяльність промислового підприємства. Встановлено місце контролінгу в організаційній структурі управління підприємства. В результаті проведеного дослідження, розроблено інформаційну базу, яка забезпечує ефективність функціонування контролінгу. Обґрунтовано, що інформаційні потоки контролінгу слід розділяти на потоки першого, другого та третього рівнів, які, у своїй сукупності, забезпечують ефективність функціонування контролінгу на всіх його стадіях: планування, аналізу та контролю. Доведено, що відділ контролінгу не варто виділяти як окрему одиницю, а розподілити його функції між існуючими відділами, які приймають безпосередню участь в процесі формування собівартості продукції. Теоретично обґрунтовано, що доцільним є виділити контролерів з продажів, з виробництва, з інвестиційного розвитку, з використання матеріалів та контролера з витрат, які формують собівартість продукції, а також головного контролера, функції якого слід покласти на заступника директора з економіки та фінансів. Цінність роботи полягає у тому, що розроблена удосконалена організаційна структура управління промислового підприємства забезпечує ефективність його функціонування у довгостроковому періоді за рахунок своєчасної актуалізації параметрів функціонування підприємства та прийняття управлінських рішень на основі реалізації ефективного механізму контролінгу.