Науково-технічні основи відкритої розробки нових буровугільних родовищ над сольовими штоками (Північно-Західний Донбас)
Date
2012Author
Дриженко, Анатолій Юрійович
Дриженко, А.Ю.
Шустов, Олександр Олександрович
Шустов, О.О.
Shustov, O.O.
Ропай, В.А.
Сафронов, І.Л.
Стецюк, В.І.
Metadata
Show full item recordAbstract
Звіт про НДР: 95 стор., 34 рис., 8 табл., 17 джерел, 3 додатка.
Об’єкт дослідження: нові буровугільні родовища над сольовими штоками (Північно-Західний Донбас).
Мета роботи: створення методології і концептуальних підходів до екологічно безпечної технології з розробки родовищ бурого вугілля відкритим способом в умовах надсольових депресійних западин.
Використані методи: аналітична оцінка ресурсів буровугільних покладів, геологічний та інженерно-геологічний аналіз, системне і техніко-економічне обґрунтування показників добувних і розкривних робіт.
Результати НДР: Довивчені геологічні та інженерно-технічні особливості Бантишевського, Степківського і Берекського родовищ бурого вугілля. Встановлені їх геологічні будови, вугленосність та якість вугілля, загальні запаси і промислове значення. Наведена характеристика порід розкриву. На підставі концепції ефективного освоєння буровугільних покладів розроблена методика обґрунтування місця розміщення відходів гірничо-збагачувального виробництва в межах виділеного земельного відводу. Обґрунтовані виробнича потужність кар’єрів і черга введення їх до експлуатації. На підставі світової і вітчизняного досвіду добування бурого вугілля виконано аналіз систем його розробки з внутрішнім відвалоутворенням. Встановлена раціональна гірничотранспортна система кар’єрів, визначені її параметри. Виконано оптимізацію розміщення першочергових ділянок розробки родовищ та відсипки відвалів.