Маркетингова комунікаційна політика підприємства на ринку роздрібної торгівлі
Zusammenfassung
У кваліфікаційній роботі розглянуто маркетингову діяльність підприємства, проаналізовано внутрішнє та зовнішнє середовище підприємства, проведено маркетингове дослідження медіавподобань споживачів, сформовано маркетингову комунікаційну політику підприємства та розраховано бюджет для реалізації медіа-плану.
Об’єкт розроблення: комунікаційна політика магазину роздрібної торгівлі.
Мета кваліфікаційної роботи: формування маркетингової комунікаційної політики підприємства на ринку роздрібної торгівлі.
Положення, що захищаються: аналіз комунікаційної політики дозволив виявити актуальні способи комунікації зі споживачами на ринку роздрібної торгівлі, що безпосередньо впливає на об’єми продажів, а також сприяє підвищенню конкурентних переваг.
Інформація щодо впровадження: Результати дослідження використовуються ТОВ «Ковбас Маркет» задля покращення комунікації зі споживачами. Результати маркетингового дослідження, що ввійшли до кваліфікаційної роботи, були апробовані на міжнародній конференції, а саме: Pushkova V., Kuvaieva T.V. Target segmentation in the retail market. Majesty of Marketing: Materials of the International conference for the students and junior research staff. Dnipro, Dnipro University of Technology, 2021.
Кваліфікаційна робота має тісний зв’язок із виконаними курсовими роботами з маркетингового стратегічного управління та економічного обґрунтування маркетингових рішень та науковими студентськими роботами з маркетингу.
Висновки, пропозиції щодо розвитку об’єкта розроблення: удосконалення методів, процедур і механізмів визначення впливу комунікаційних методів на споживачів, та стратегічних підходів до рекламної діяльності підприємства на ринку роздрібної торгівлі.
У роботі використано такі методи досліджень: статистичний метод, опитування, метод експертних оцінок, ABC-аналіз, XYZ-аналіз, конкурентний аналіз метод розрахунку коефіцієнту торгової площі, аналіз конкурентоспроможності, IFAS-аналіз, PEST-аналіз, EFAS-аналіз, SWOT-аналіз, кількісний аналіз, матричний аналіз за І. Ансофом, методика SMART, економічно-математичне моделювання, оцінювання за семантичним диференціалом.