Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/163051
Назва: Розробка класифікацій родовищ нафти за вмістом металів (на прикладі Дніпровсько-Донецької западини)
Інші назви: Development of classifications of oil deposits by the content of metals (on the example of the Dnipro-Donetsk Depression)
Автори: Ішков, В. В.
Козій, Є. С.
Козар, М. А.
Ключові слова: дендрограма;нафта;родовище;співвідношення V/Ni;кластерний аналіз;Дніпровсько-Донецька западина;генезис
Дата публікації: 2023
Бібліографічний опис: Ішков В. В. Розробка класифікацій родовищ нафти за вмістом металів (на прикладі Дніпровсько-Донецької западини) / В. В. Ішков, Є. С. Козій, М. А. Козар // Мінеральні ресурси України. – 2023. – №1. – C. 23-34.
Короткий огляд (реферат): Представлено результати багаторічних геохімічних досліджень вмісту таких металів, як алюміній, ртуть, хром, марганець, залізо, цинк, кобальт, нікель та ванадій, а також загальних концентрацій цих металів і сірки у нафті з 36 родовищ основного нафтогазоносного регіону України – Дніпровсько-Донецької западини. Мета досліджень полягала у розробці класифікації родовищ нафти на прикладі Дніпровсько-Донецької западини на основі геохімічних досліджень вмісту металів та їх кластерного аналізу, яку можна використовувати як найсуворіший критерій їх поділу на дві принципово різні групи – родовища, сформовані переважно нафтами біогенного походження, та родовища, що містять нафту суттєво абіогенної генерації. За результатами кластерного аналізу вперше розроблено природні класифікації цих родовищ за переліченими показниками та за співвідношенням V/Ni, що наведено у статті у вигляді дендрограм. Показано, що за результатами кластерного аналізу, вибіркові середні значення проаналізованих показників значущо відрізняються між окремими родовищами чи групами родовищ в установлених рядах, що можна інтерпретувати в термінології якісної оцінки так: аномально низькі; низькі; нижче середніх; середні; вище середніх; високі; аномально високі. Аналіз результатів досліджень та їхня інтерпретація у генетичному сенсі із порівнянням з трьома різними геохімічними критеріями відношення походження нафти до абіогенних або біогенних джерел нафтогенезу, згідно з існуючими уявленнями, надали можливість встановити, по-перше, родовища, які за кожним із цих уявлень відносяться до сформованих переважно абіогенною речовиною, по-друге, встановити та проаналізувати збіг та відмінності у переліку цих родовищ.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/163051
Розташовується у зібраннях:Кафедра геології та розвідки родовищ корисних копалин

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
342-Текст статті-580-1-10-20230410.pdf1,6 MBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.