Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/166310
Назва: Оцінка гідродинамічних та термодинамічних параметрів експлуатації геотермальних систем закритого типу в умовах затоплених шахт.
Автори: Кнюх, Веніамін
Ключові слова: ЗАКРИТА ШАХТА;ТЕПЛОВА ЕНЕРГІЯ;ШАХТНІ ВОДИ;ТЕПЛОНОСІЙ;ГЕОТЕРМАЛЬНИЙ ЗОНД;ТЕПЛОПОСТОЧАННЯ
Дата публікації: 2023
Бібліографічний опис: Кнюх В.Л. Оцінка гідродинамічних та термодинамічних параметрів експлуатації геотермальних систем закритого типу в умовах затоплених шахт. Кваліфікаційна робота магістра / В.Л.Кнюх. – Дніпро, 2023. – 87 с.
Короткий огляд (реферат): Мета роботи – на основі вивчення геотехнологічних та гідрогеологічних умов закритих шахт обґрунтувати конструкції, порядок встановлення та екс-плуатації закритих геотермальних систем, що використовують теплової ресурс породного масиву для опалення будівель за допомогою теплових насосів. Об'єкт досліджень – геотехнологічні, геотермальні та гідродинамічні процеси, які визначають можливості використання теплового ресурсу непра-цюючої шахти закритою геотермальною системою. Предмет досліджень – параметри розміщення, встановлення та ефектив-ної експлуатації геотермальних зондів в обводнені гірничі виробки закритих шахт. Наукова новизна – полягає у встановленні закономірностей відбору теп-лового ресурсу з відпрацьованого гірського масиву та шахтних вод за допомо-гою коаксіального та U-подібного геотермального зонда. Для вирішення поставленої мети був застосований комплексний підхід, що включає збір, систематизацію й аналіз фактичних даних про гідродинамічні, геотермальні та геотехнічні властивості відпрацьованих породних масивів; ма-тематичне моделювання із застосуванням спеціального програмного забезпе-чення (Mathcad); інженерний аналіз запропонованих геотехнологічних рішень і модулів. Практична цінність – обґрунтовані геотехнологічні схеми закритих гео-термальних систем в межах відпрацьованого та частково затопленого порідного масиву з використанням наявної інфраструктури і матеріально-технічної бази непрацюючої шахти. Соціальний ефект – використання закритих геотермальних систем на не-працюючих шахтах дозволить здійснити опалення близько розташованих будівель.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/166310
Розташовується у зібраннях:2023-2024 навчальний рік

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Кнюх.pdf39,27 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.