Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/949
Назва: Віхи життя і наукової діяльності фізико-хіміка М. В. Полякова: довоєнний періо
Автори: Савчук, В. С.
Сюх, А. В.
Ключові слова: Поляков М. В.;наукова діяльність
Дата публікації: 2009
Бібліографічний опис: Савчук В. С. Віхи життя і наукової діяльності фізико-хіміка М. В. Полякова: довоєнний період/ В. С. Савчук, А. В. .Сюх // Історія і культура Придніпров'я: Невідомі та маловідомі сторінки: Науковий щорічник.-Дніпропетровськ:НГУ,2009.-Вип. 6.– С. 11 – 18.
Короткий огляд (реферат): Микола Володимирович Поляков – постать досить відома у колі вчених-хіміків. Він створив і розвинув в Україні такий напрям досліджень як гетеро-генно-гомогенний каталіз. Але про життя і діяльність доктора хімічних наук, професора М. В. Полякова нині відомо небагато. Між тим, наші дослідження доводять, що в межах розвитку проблем гетерогенно-гомогенного каталізу ним разом з своїми співробітниками був розвинутий ще один цікавий напрям дослі-джень, який торкався проблем фізики горіння та вибухів. В історії фізики го-ріння та вибухів в Україні неможливо пройти повз відповідні дослідження М.В. Полякова. Причому, цей етап діяльності проходив не тільки в стінах Ін-ституту фізичної хімії АН УРСР, але й у Дніпропетровському гірничому інсти-туті, співробітником якого був М. В. Поляков. Інформаційну довідку про деякі напрями його наукової діяльності наведено П.О. Єгоровим та З.П. Кравченко в історичному нарисі Дніпропетровського гірничого інституту [2]. Враховуючи, що фактично відсутні упорядковані детальні дані про М.В. Полякова та його дослідження в галузі фізики горіння та вибухів у довоєнний період, який в ос-новному пройшов у Дніпропетровську, темою нашого історико-наукового дос-лідження були обрані життя і наукова діяльність М.В. Полякова у цей період.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/949
Розташовується у зібраннях:ІКПНМС, 2009 рік

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
3.pdf204,41 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.