Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/977
Назва: Дослідження моделей співіснування козацьких християнських спільнот
Автори: Ченцова, Н. В.
Ключові слова: козацтво;історія України
Дата публікації: 2011
Бібліографічний опис: Ченцова Н.В. Дослідження моделей співіснування козацьких християнських спільнот / Н. В. Ченцова // Історія і культура Придніпров'я: Невідомі та маловідомі сторінки: Науковий щорічник.-Дніпропетровськ: НГУ,2011.-Вип. 8. - С. 230-232.
Короткий огляд (реферат): Поява рецензованої книги професора В.А. Брехуненка засвідчує, що козакознавчі студії в Україні піднялися на якісно новий рівень. Для цього поступу склалися об’єктивні умови, найпомітнішим серед яких був «сплеск» зацікавленості українських істориків до даної проблематики українських істориків від часу проголошення незалежності України. Як зауважує автор наукової монографії В.А. Брехуненко, осторонь від цього процесу не перебували також російська й західна історична наука. Історик пояснює підвищення зацікавленості європейців до козацької історії прагненням з’ясувати «межі європейського світу» та зрозуміти сутність явищ, які до нього були дотичними, співіснували в європейському просторі. Вивчення моделей взаємин різних суспільних спільнот складають для європейців прагматичний інтерес для побудови відносин із сусідами. Козаки ж стали уособленням перехресних цивілізаційних впливів з обох боків Степового Кордону. Для автора наукового дослідження важливим відправним пунктом у цих взаєминах виступає християнська складова козацьких спільнот: їх типологія, дослідження ґенези, етнічні, релігійні компоненти, взаємовпливи, стосунки з владними структурами, ментальні особливості, врешті, еволюція та історична доля – все це варте уваги професійних істориків. Професор В. Брехуненко має підстави для висловлення власної позиції та певних оціночних суджень, адже є визнаним фахівцем з козацької проблематики. Заявлені в «Передньому слові» монографії завдання відображають власні напрацювання автора, «науковий статок» історика, його розуміння ваги питання.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/977
Розташовується у зібраннях:ІКПНМС, 2011 рік

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
25.pdf279,3 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.