Вплив ЕДТА та сульфату амонію на ремедіаційні властивості фітоіндикаторів в умовах вугільних відвалів Західного Донбасу
Переглянути
Дата
2019Автор
Красовський, С. А.
Клімкіна, І. І.
Клімкіна, Ірина Іванівна
Metadata
Показати повний опис матеріалуКороткий опис(реферат)
Накопичення відвалів гірських порід є великою екологічною проблемою
гірничодобувної промисловості. Зараз в українській частині Донбасу нараховується 1185 відвалів порід шахт. Відвали та шламонакопичувачі містять близько 1,3 млрд. т порід із щорічним поповненням близько 60 млн. т. Дані території займають великі площі і потребують рекультивації в майбутньому.
Метою даної роботи було дослідити ремедіаційні властивості фітоіндикаторів в умовах вугільних відвалів Західного Донбасу за рахунок посилення фітоекстракції важких металів та інших токсичних елементів.
Головною ідеєю було вивчити у модельних експериментах можливість змінення інтенсивності міграції важких металів та інших токсичних речовин та їхньої можливої акумуляції рослинами-індикаторами за рахунок впливу ЕДТА або сульфату амонію.
Основними завданнями на дану роботу було: 1) вивчити фізико-хімічні властивості червоно-бурої глини, яка використовувалася як ґрунтовий субстрат для рекультивації вугільних відвалів Ш. Павлоградська; 2) дослідити вплив ЕДТА та сульфату амонію на темпи росту фітоіндикаторів, а також на фітоекстракцію важких металів та інших токсичних
речовин із ґрунтового субстрату вугільного відвалу.