Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Про зв'язок між вмістами берилію та марганцю у вугільному пласті с 5 шахти «Павлоградська» (Україна)
    (2025)
    Ішков Валерій Валерійович
    ;
    Дрешпак Олександр Станіславович
    ;
    Березняк Олена Олександрівна
    ;
    Чечель Павло Олегович
    ;
    Пащенко Павло Сергійович
    Аналіз виконаних досліджень свідчить про: 1) невідповідність емпіричних вибірок розглянутих характеристик нормальному або логнормальному закону розподілу; 2) фіксується полімодальность розподілу Ве та Mn; 3) встановлено незначний та зворотний зв'язок між концентраціями Ве та Mn; 4) розраховане рівняння регресії дозволяє прогнозувати тільки загальні тенденції зміни концентрацій Ве у вугільному пласті с 5 поля шахти «Павлоградська».
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Про статистичний зв'язок між вмістами берилію та свинцю у вугільному пласті с 5 шахти «Павлоградська» (Україна)
    (2025)
    Ішков Валерій Валерійович
    ;
    Дрешпак Олександр Станіславович
    ;
    Березняк Олександр Олександрович
    ;
    Чечель Павло Олегович
    ;
    Пащенко Павло Сергійович
    Аналіз виконаних досліджень свідчить про: 1) невідповідність емпіричних вибірок розглянутих характеристик нормальному або логнормальному закону розподілу; 2) фіксується полімодальность розподілу Ве та Pb; 3) встановлено незначний та зворотний зв'язок між концентраціями Ве та Pb; 4) розраховане рівняння регресії дозволяє прогнозувати тільки загальні тенденції зміни концентрацій Ве у вугільному пласті с 5 поля шахти «Павлоградська».
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Дослідження процесу вермікультивування EISENIA FETIDA
    (НТУ «ДП», 2024)
    Гетта А. А.
    ;
    Ковров О. С.
    Використання дощових черв‘яків для створення екологічно чистих технологій утилізації відходів господарської діяльності людини набуває дедалі більшого розмаху. Широко поширена культура червоного гібридного каліфорнійського черв‘яка, створеного на основі підвиду Eisenia fetida andrei, як і культура його місцевого аналога Eisenia fetida, не завжди відповідає поставленим економічним задачам утилізації.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Шляхи мінімізації вартості металевого кріплення при спорудженні підземних виробок
    (НТУ «ДП», 2024)
    Куроп Л. В.
    Війна внесла суттєві зміни до економіки України. Зруйновано великі і малі міста, підприємства різного економічного спрямування, заводи. Такі металургійні гіганти, як «Азовсталь» і «Ім. Ілліча» у Маріуполі перестали існувати в навряд чи зможуть бути відновленими. Металургійний завод «Азовсталь» був єдиним в Україні підприємством, яке випускало спеціальний прокатний профіль, на основі якого виготовлялось металеве кріплення для шахт і рудників. За фактом його відсутності гірничодобувні підприємства вимушені закупляти подібний профіль за кордоном у Чехії та Польщі. Такий профіль коштує майже у два рази дорожче, ніж вітчизняний. Це призводить до здороження погонного метру готової підземної виробки і, відповідно, самого вугілля або руди, як кінцевого продукту підприємства. Наукові дослідження, що направлені на зменшення собівартості кінцевого продукту за рахунок зменшення вартості кріплення є надзвичайно актуальними у наш час.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Нормативно-правові акти України щодо генеральних планів, які використовуються в містобудівній діяльності
    (НТУ «ДП», 2024)
    Гришаєв І. В.
    ;
    Гойчук А. П.
    Сучасне будівництво в Україні неможливе без врахування чинного законодавства. Розглянемо нормативно-правові акти України щодо генеральних планів, які використовуються в містобудівній діяльності.
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.