Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Мікробіологічні технології десульфоризації вугілля
    (НТУ «ДП», 2024)
    Толстов О. С.
    ;
    Клімкіна І. І.
    Усі види палива, незалежно від його походження та ступеня метаморфізму містять в собі сірку у вигляді різноманітних сполук. Сірка у вугіллі виступає як шкідливий домішок – при спалюванні кам‘яного вугілля утворюються газоподібні сполуки сірки, що забруднюють атмосферу. З атмосфери сірчана кислота випадає на поверхню землі у вигляді сірчанокислих дощів. За деякими даними, у деяких країнах Західної Європи за рік на 1 га поверхні землі з дощами випадає до 300 кг сірчаної кислоти. При коксуванні кам‘яного вугілля у кокс потрапляє до 80–90 % сірки, що у наступному призводить до погіршення якості металургійної продукції.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Аналіз динаміки рівня евтрофікації акваторій Дніпра з використанням методів дистанційного зондування
    (НТУ «ДП», 2024)
    Келасьєва Е. Д.
    ;
    Бучавий Ю. В.
    Тема евтрофікації водойм актуальна саме тому, що річки втрачають свою природну знатність до самоочищення, саморегуляції, формування біотичних зав‘язків, параметрів якості води із-за процесів евтрофікації. Акваторії Дніпра відіграють дуже велике значення для життя українців тому що близько 80 % водопостачання країни йде з басейну Дніпра, люди використовують воду для пиття, в технічних потребах, розведення риби, отримання електроенергії, місце скиду стічних та зливових вод. Тому організація систематичних спостережень акваторій важлива для знаходження методів щодо зменшення цього процесу.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Структура та динаміка об’єктів природно-заповідного фонду Дніпропетровської області
    (НТУ «ДП», 2024)
    Краснопір М. Г.
    ;
    Ґрунтова В. Ю.
    Заповідна справа розглядається як головний напрям збереження біорізноманіття, відновлення і підтримки екологічного балансу в умовах техногенного забруднення. Завдяки своєму стратегічному розташуванню та економічному потенціалу, Дніпропетровська область є важливим регіоном для розвитку України. Наявність природних ресурсів, сприятливі кліматичні умови та родючі грунти зумовлюють високу концентрацію промислових об‘єктів і розвиток аграрного сектору на території області. Це ускладнює виявлення і заповідання природних територій і об‘єктів.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Удосконалення технологічної схеми очищення стічних вод на підприємствах хімічної промисловості
    (Бучавий Ю. В., 2024)
    Дененбург Є. Г.
    ;
    Бучавий Ю. В.
    Сьогодні хімічна промисловість в Україні має розгалужену структуру виробництва, яка охоплює сотні взаємопов‘язаних підприємств, що умовно можна віднести до чотирьох груп, як от: гірничо-хімічна промисловість, виробництво хімічних речовин і хімічної продукції, виробництво фармацевтичних продуктів і препаратів, виробництво гумових і пластмасових виробів.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Утилізація діоксиду вуглецю при свердловинній підземній газифікації вугілля
    (НТУ "ДП", 2024)
    Саїк П. Б.
    ;
    Фальштинський В. С.
    Формування інноваційного підходу щодо утилізації діоксиду вуглецю при свердловинній підземній газифікації вугілля в умовах ДП «Львіввугілля». To develop an innovative approach for carbon dioxide utilization during the borehole underground gasification of coal at the SE “Lvivvuhillia”
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.