Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Інформаційні технології та розумні пристосування як інструменти забезпечення реалізації виборчих прав осіб з обмеженими можливостями
    (НТУ "ДП", 2025)
    Блінова Г.О.
    ;
    Піддубна Г.В.
    Рекомендації Європейської Комісії щодо виборчих прав осіб з інвалідністю та Європейський форум інвалідності акцентують увагу на тому, що необхідно підтримувати участь у виборах людей з інвалідністю, як виборців, так і кандидатів, а також запобігати та усувати перешкоди, з якими вони стикаються під час участі у виборах. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, ратифікований Україною 19 жовтня 1973 року передбачає, що кожний громадянин повинен мати без будь-якої дискримінації і без необґрунтованих обмежень право і можливість, зокрема, голосувати і бути обраним на справжніх періодичних виборах, які проводяться на основі загального і рівного виборчого права при таємному голосуванні й забезпечують свободу волевиявлення виборців.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Поняття та сутність адміністративних послуг: публічно-сервісний концепт
    (НТУ "ДП", 2025)
    Лопатін М.В.
    Поняття «адміністративна послуга» виникло як результат розвитку концепції публічного сервісу, що передбачає активну участь держави у забезпеченні прав і свобод людини шляхом надання організаційно-управлінських дій . Вперше в українському правовому полі термін був закріплений у Законі України «Про адміністративні послуги» (2012 р.), де адміністративна послуга визначається як «результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративної послуги за зверненням фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну або припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону». Отже, адміністративна послуга є формою реалізації публічної влади, що здійснюється у відповідь на ініціативу приватної особи. Така послуга не має комерційного характеру, не спрямована на отримання прибутку, а має соціально значущу мету – забезпечити реалізацію прав, свобод і законних інтересів особи шляхом виконання адміністративних процедур.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Законодавче забезпечення цифрового банкінгу: проблеми та перспективи
    (НТУ "ДП", 2025)
    Николюк Д.І.
    ;
    Селезньова О.М.
    В сучасному світі цифровий банкінг переживає різкий розвиток, що тісно пов’язано з впровадженням новітніх технологій і зростанням попиту на фінансові послуги у сфері цифрового банкінгу. Але даний процес супроводжується виникненням певних проблем, які неодмінно вимагають чіткого законодавчого закріплення. Основними актуальними питаннями залишаються забезпечення безпеки даних клієнтів, розвиток цифрового банкінгу (зручність використання, забезпечення конфіденційності даних). Відкритий банкінг, зокрема, відкриває нові можливості як для клієнтів так і для банків, але потребує створення стандартів АРІ (інтерфейс, що повинен забезпечувати взаємодію між програмним забезпеченням банку та серверами клієнта) та чіткої нормативної бази. Крім того, банки повинні адаптувати свої бізнес-моделі до нових умов, залишаючись конкурентоспроможними на ринку. З іншого боку, законодавча база цифрового банкінгу в Україні ще не до кінця розроблена, що створює певні ризики та обмеження для його подальшого розвитку. Перспективи цифрового банкінгу в Україні досить оптимістичні, оскільки він має потенціал зробити фінансовий ринок більш конкурентним та зручним для клієнтів. Однак, для реалізації цих перспектив необхідно вирішити існуючі проблеми та удосконалити законодавчу базу, щоб забезпечити безпеку та ефективність цифрових фінансових послуг.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Фінансовий моніторинг та боротьба з відмиванням коштів: сучасні підходи та проблеми
    (НТУ "ДП", 2025)
    Лукаш А. В.
    ;
    Селезньова О. М.
    Головне завдання фінансового моніторингу є забезпечення економічної безпеки як на державному, так і на міжнародному рівнях. У реаліях сьогодення боротьба з економічними злочинами як ніколи актуальна, та включає в себе комплексний підхід, що охоплює різні етапи: від запобігання до виявлення та розслідування правопорушень. Розширення міжнародних зв'язків призвели до збільшення фінансових операцій, які виходять за межі державних кордонів, утворюючи фінансову павутину. Це, в свою чергу, ускладнює процеси виявлення та здійснення оцінки ризиків, пов'язаних з такими транзакціями. Давно установлений факт, що між фінансовими злочинами, відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, є тісний зв'язок, який вимагає пильності щодо цих операцій задля забезпечення стабільності світової економіки та правопорядку.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Структура цивільного кодексу України: аналіз та порівняння з зарубіжними аналогами
    (НТУ "ДП", 2025)
    Бойко В.А.
    ;
    Юзько Т.М.
    Цивільний кодекс України, прийнятий 16 січня 2003 року, став важливим етапом у розвитку національного законодавства, що регулює цивільні відносини. Він визначає основи правового регулювання майнових і особистих немайнових відносин, забезпечуючи баланс інтересів суб'єктів цивільних прав. Структура кодексу складається з кількох основних частин, що охоплюють загальні положення, зобов'язання, права власності, спадкування та інші важливі аспекти. Аналізуючи структуру цивільного кодексу України, важливо порівняти її з аналогічними законодавчими актами інших країн, зокрема держав Європейського Союзу, США та інших юрисдикцій. Таке порівняння дозволяє виявити спільні тенденції в розвитку цивільного права, а також особливості, які визначають національний підхід до регулювання цивільних відносин.
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.