ЗВІТ ПРО НАУКОВО-ДОСЛІДНУ РОБОТУ РОЗРОБКА МЕТОДІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СТАЛОГО РЕЖИМУ ПОДРІБНЕННЯ В КУЛЬОВОМУ МЛИНІ (заключний) ГП – 446
Zusammenfassung
Звіт про НДР: 205 с., 32 рис., 16 табл., 6 додатків, 67 джерел.
Об'єктом дослідження є режими роботи кульового млина, що працює в замкнутому циклі.
Метою роботи є визначення енергоефективності сталого режиму роботи замкнутого циклу подрібнення першої стадії, що відповідає поточній технологічній ситуації, й на цій підставі прийняття рішення щодо управління процесом подрібнення.
Методи дослідження: імітаційне моделювання, вирахування предикатів, метод від протилежного.
На основі аналітичного аналізу роботи замкнутого циклу подрібнення залізної руди обґрунтовані сукупності факторів, які визначають момент початку та завершення сталого режиму роботи замкнутого циклу подрібнення, за наявності або відсутності контролю корисного мінералу у потоці після етапу магнітної сепарації.
Теоретично обґрунтована сукупність параметрів, якої достатньо для визначення моменту початку і завершення сталого режиму роботи. Усі параметри, які увійшли до складу вектору ідентифікації сталого режиму, визначаються в реальному масштабі часу протікання технологічного процесу.
Визначена методика знаходження приростів параметрів в автоматичному режимі, що використовуються для ідентифікації сталого режиму роботи замкнутого циклу подрібнення руди, та методика комплексного використання імітаційної моделі сумісно з попереднім досвідом роботи устаткування для визначення сталого режиму роботи замкнутого циклу подрібнення руди з мінімальними питомими витратами електроенергії для виробничої ситуації, що склалася.
Проаналізовані взаємозв’язки між суб’єктами, що класифікують сталі режими замкнутого циклу подрібнення. Це дало можливість розробити структуру реляційної бази даних (БД), яка дозволила організувати взаємодію зі статичною імітаційною моделлю замкнутого циклу подрібнення руди.
Зроблено аналітичний аналіз впливу суб’єктів, що класифікують поточну виробничу ситуацію, та їх атрибутів на енергетичну ефективність сталих режимів роботи замкнутого циклу подрібнення руди. Це дозволило обґрунтовано скоротити до чотирьох параметрів сукупність, яка визначають момент початку та завершення сталого режиму роботи замкнутого циклу подрібнення, за наявності контролю корисного мінералу у потоці після етапу магнітної сепарації.
Розроблена методика автоматичного оперативного визначення енергоефективності сталого режиму роботи замкнутого циклу подрібнення руди. Це дозволило розробити алгоритм для апаратно-програмного комплексу експертного верхнього рівня системи управління процесом подрібнення руди, що забезпечує вибір оптимального управляючого впливу в автоматичному режимі роботи для поточних умов подрібнення.