Науково-технічні основи відкритої розробки нових буровугільних родовищ над сольовими штоками (Північно-Західний Донбас)
Переглянути
Дата
2012Автор
Дриженко, Анатолій Юрійович
Дриженко, А.Ю.
Шустов, Олександр Олександрович
Шустов, О.О.
Shustov, O.O.
Ропай, В.А.
Сафронов, І.Л.
Стецюк, В.І.
Metadata
Показати повний опис матеріалуКороткий опис(реферат)
Звіт про НДР: 95 стор., 34 рис., 8 табл., 17 джерел, 3 додатка.
Об’єкт дослідження: нові буровугільні родовища над сольовими штоками (Північно-Західний Донбас).
Мета роботи: створення методології і концептуальних підходів до екологічно безпечної технології з розробки родовищ бурого вугілля відкритим способом в умовах надсольових депресійних западин.
Використані методи: аналітична оцінка ресурсів буровугільних покладів, геологічний та інженерно-геологічний аналіз, системне і техніко-економічне обґрунтування показників добувних і розкривних робіт.
Результати НДР: Довивчені геологічні та інженерно-технічні особливості Бантишевського, Степківського і Берекського родовищ бурого вугілля. Встановлені їх геологічні будови, вугленосність та якість вугілля, загальні запаси і промислове значення. Наведена характеристика порід розкриву. На підставі концепції ефективного освоєння буровугільних покладів розроблена методика обґрунтування місця розміщення відходів гірничо-збагачувального виробництва в межах виділеного земельного відводу. Обґрунтовані виробнича потужність кар’єрів і черга введення їх до експлуатації. На підставі світової і вітчизняного досвіду добування бурого вугілля виконано аналіз систем його розробки з внутрішнім відвалоутворенням. Встановлена раціональна гірничотранспортна система кар’єрів, визначені її параметри. Виконано оптимізацію розміщення першочергових ділянок розробки родовищ та відсипки відвалів.