Обґрунтування технологічної схеми кріплення демонтажної камери з урахуванням характерних особливостей її функціонування в зоні інтенсивного впливу рухомого вибою лави
Короткий опис(реферат)
Пояснювальна записка містить: 92 сторінок, 47 малюнків, 1 додатки, 31 джерел.
Вугілля залишається найважливішим джерелом енергії і стратегія розвитку вугільної галузі повинна передбачати підвищення обсягів та ефективності використання власного вугілля як напрям забезпечення енергетичної безпеки України.
Ефективна розробка тонких і вельми тонких вугільних пластів залишається актуальною проблемою, одне з рішень якої - впровадження стругових очисних установок, які забезпечують підвищення обсягів видобутку до 3000-3500 тис. тон з добу за рахунок збільшення швидкості посування очисного вибою. При цьому на перший план виходить завдання мінімізації втрати видобутку вугілля за рахунок вимушеного простою. Одним з перспективних варіантів скорочення термінів демонтажу очисного комплексу і якнайшвидшого введення очисного забою є попереднє спорудження демонтажних камер.
Основними рішеннями, які розроблені в ході виконання роботи: розробка математичної моделі і розрахункових схем для оцінки стану геомеханічної системи «виробка-кріплення-породний масив»; рекомендації щодо параметрів демонтажної камери і розробка заходів для забезпечення її стійкості; розрахунок економічного ефекту від використання результатів досліджень.