Принцип формування технологічних схем збагачення вкраплених корисних копалин
Zusammenfassung
Історія розвитку технології збагачення вказує на те, що основні спосо-би пошуку технологічної схеми збагачувального процесу були експеримен-тальними. Потім в процесі експлуатації вносилися зміни, які поступово на-ближали її до оптимальної. І коли схема була практично ідеальною, родови-ще виснажувалось. Тому для того щоб отримати оптимальну схему збага-чення, необхідний аналітичний підхід і комп'ютерний синтез технології. Та-ким чином, завдання, яке вирішується нами, є актуальним.
Розрізняють три рівні синтезу. Перший рівень полягає у пошуку струк-тури об'єкта. Другий рівень полягає у виборі апаратів, що реалізують роз-роблену раніше структуру. Третій рівень полягає у підборі режимних пара-метрів, які забезпечать задане перетворення вихідної руди у концентрат.
У даній роботі ми будемо вирішувати завдання першого і другого рів-нів.
Завдання першого рівня синтезу, як правило, вирішуються на основі прецедентів. Тобто відомо рішення для аналогічної ситуації і ми приймаємо це рішення. Завдання другого рівня будемо вирішувати на основі викорис-тання системних характеристик використовуваних апаратів.
Cинтез технологій полягає в наступному:
1. Відомі параметри вихідної руди.
2. Сформульовано вимоги до якісних показників концентрату.
3. Потрібно визначити структуру технології і технологічну схему.
Вирішення даної задачі відповідає темі наукової роботи «Розробка нау-кових основ мінімізації питомих енерговитрат на збагачення через керування магнітними зв’язками між тонкодисперсними частинками»
Керівник роботи: д.т.н.,проф. Младецький Ігор Костянтинович ГП 490
Номер державної реєстрації: 0117U001128. Номер облікової картки заключ-ного звіту: 0220U100071
Метою цього дослідження є пошук узагальнюючого алгоритму форму-вання технологій збагачення вкраплених корисних копалин.
Об’єктом дослідження є технологічний процес збагачення корисних ко-палин.
Предметом дослідження є технологія збагачення залізної руди
Методи дослідження – математичне моделювання роботи технологічних збагачувальних апаратів та технологічних блоків на базі математичних мо-делей розкриття цінного мінералу.
Ключові слова: розкриття цінного мінералу, якість концентрату , втрати цінного мінералу у відходах, вміст цінного мінералу, технологія збагачення руд,
стадія збагачення.