Вдосконалення технологiї збагачення вугiлля за рахунок модернізації процесу сушіння
Короткий опис(реферат)
Актуальність теми. Для сушіння мілкого вугільного концентрату на сьогодення застосовуються барабанні сушарки, які мають недостатню ефективність використання теплової енергії, що призводить до значної втрати палива.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є удосконалення технології сушіння вугільних концентратів для досягнення якої необхідно впровадити більш ефективну технологію сушіння.
Об'єкт дослідження. Об’єктом дослідження є технологія збагачення вугілля Західного Донбасу.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є процес вологообміну між сушильним агентом та частинками матеріалу, що сушиться.
Методи дослідження. У роботі використовувалися аналітичні, математичні, евристичні та емпіричні методи дослідження.
Ідея роботи. Ідея роботи полягає у застосуванні для сушіння мілкого вугільного концентрату високоінтенсивної труби-сушарки.
Практичне значення отриманих результатів. Завдяки застосуванню труби-сушарки скорочуються питомі витрати палива за рахунок підвищеного теплообміну в сушильному апараті, що збільшує прибуток підприємства та підвишує його енергоефективність, що в умовах сьогодення є важливим завданням.
Як показав досвід роботи ЦЗФ "Павлоградська", особливу складність при переробці вугілля Західного Донбасу викликають уловлювання, збагачення та переробка шламових продуктів, що утворюються в основному в результаті розмокання і стирання супутніх порід в технологічному циклі.
Переробка шламів є важливою ланкою в технологічній схемі. Від типу прийнятої водно-шламової схеми і її експлуатації багато в чому залежать втрати палива з відходами та скидними водами. Збільшення вмісту дрібних і тонких класів у видобутих і тих, що надходять на збагачення вуглях в значній мірі сприяє сильному шламоутворенню.
В останні роки проблема вдосконалення процесів сушки продуктів вуглезбагачення займає одне з перших місць в зв'язку з підвищенням вартості енергоносіїв. Сушка є останньою технологічною операцією, що передує випуску готового продукту, тому доцільно проводити її з максимальними ефективністю і ступенем використання сушильного агента.
Одним із напрямів удосконалення процесу сушіння є виробництво обладнання з активними аеродинамічними режимами, в якому забезпечується підвищений тепло- і масообмін. До одних з найпродуктивніших апаратів подібного типу відносяться труби-сушарки.
ВИХІД, ВУГІЛЛЯ, ТЕХНОЛОГІЯ, ТРУБА-СУШАРКА, ЯКІСТЬ