Розробка технології збагачення техногенного родовища Вільногірського ГМКа
Переглянути
Дата
2019Автор
Пілов, П. І.
Левченко, К. А.
Шутов, В. Ю.
Самофал, І. В.
Чумак, О. М.
Корчагін, Є. П.
Metadata
Показати повний опис матеріалуКороткий опис(реферат)
Актуальність проблеми. В процесі відпрацювання Вільногірським гірничо-металургійним комбінатом (ВГМК) Східної дільниці Малишевського родовища утворилося понад 200 млн. тонн відходів виробництва, які за мінеральним складом близькі до початкової сировини підприємства. Тому при вторинній їх переробці необхідно не лише отримати моно-концентрати мінералів важкої фракції, а також отримати чистий кварцовий пісок, що дозволить використовувати його в скляній промисловості.
Мета. Розробка технології отримання чорнового концентрату та кварцової сировини задовільної якості при вторинній переробці техногенного родовища Вільногірського ГМК.
Задачею є ознайомлення науково-технічних працівників з можливістю ефективного ви-користання сепараційних характеристик розділових процесів при розробці технології збага-чення корисних копалин.
Методи і апаратура. Теоретичний аналіз і розрахунок.
Результати. У статті виконано порівняльний аналіз мінералогічного складу початко-вих пісків Вільногірського ГМК та його відходів. Наведена методика отримання сепарацій-них характеристик розділових процесів. Показано, що за рахунок використання існуючої те-хнології переробки неможливо отримати чорновий концентрат та кварцовий пісок задові-льної якості. Для отримання чорнового концентрату з вмістом важкої фракції понад 75% необхідно застосувати операцію його перечищення на додаток до існуючої технології. Квар-цовий пісок, що відповідає високоякісній кварцовій сировині, можливо отримати при засто-суванні двох операцій його перечищення. Повнота вилучення мінералів важкої фракції безпо-середньо пов’язана із якістю отримуваної кварцової сировини.
Наукова цінність статті полягає в розробці методики, яка дозволяє виконувати роз-рахунки основних показників збагачення при зміні сировини на основі визначених сепараційних характеристик розділових апаратів
Практичне значення. При відпрацюванні техногенного родовища ВГМК для отриман-ня продуктів розділення задовільної якості, а саме колективного концентрату (вміст важ-кої фракції понад 80,0%) та кварцової сировини (вміст важкої фракції менше 0,05%), необхі-дно доповнити технологічну схему наступними операціями: дві операції перечищення колек-тивного концентрату та дві операції перечищення і одну контрольну операцію кварцового піску.
Ключові слова: Вільногірський ГМК, важка фракція, сепараційна характеристика, ко-лективний концентрат, кварцовий пісок.