СТАНОВЛЕННЯ ІНСТИТУТІВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
Resumen
На початку 21 століття українське суспільство опинилося в процесі активних революційних перетворень. Ці процеси характеризуються становленням демократичного режиму в країні, громадянського суспільства. Саме громадянське суспільство стало важливим концептуальним аспектом корінних перетворень в країні.
За останні кілька десятків років поняття «громадянське суспільство» трансформувалося і, сьогодні його роль в політичному дискурсі далеко не остання, що зумовлює його причетність до вирішення різних проблем та протиріч сучасного соціуму – економічних, соціально-політичних тощо. Громадянське суспільство як своєрідний соціально-культурний простір взаємодії індивідів є сферою самовираження, самоствердження особистості.
Громадянське суспільство – це поле взаємодії держави та особистості, де особистість виступає як суб’єкт громадянського об’єднання. Здобувши незалежність, українське суспільство отримало унікальний шанс скорегувати й виправити процес саморозвитку на демократичних засадах. Проте це непросто реалізувати, адже необхідно виробити програми трансформації українського суспільства, де були б чітко вказані пріоритети взаємодії держави та суспільства на різних етапах цього процесу. А оскільки ці пріоритети поки що до кінця не скореговані, це гальмує швидкість реформ у державі. Гостроту проблеми посилює завдання використання світового досвіду. Навіть питання про саму можливість такого використання викликає значні суперечки.