Легітимізація панування британського Раджу в Індії (1858-1947)
Zusammenfassung
Кваліфікаційна робота: 96 с., джерел 91.
Об’єкт дослідження: британський Радж в Індії.
Мета роботи: з’ясування способів і механізмів легітимізації панування британського Раджу в Індії колонізаторами і колонізованими.
Одержані результати та їх новизна: досліджено загальний образ британського Раджу в науковій літературі, встановлено основні наративи обґрунтування справедливості британського колоніального панування британцями та вписано їх у теоретичні рамки ідеологій панування, визначено роль принесеного колоніальною адміністрацією прогресу та розвитку
в обстоюванні справедливості іноземного врядування, описано механізми забезпечення колоніальною адміністрацією лояльності місцевого населення, визначено та проаналізовано індійські ідеології несупротиву, що сприяли утвердженню та тривалому збереженню іноземного колоніального панування, з’ясовано, яким був перебіг руху опору місцевого населення пануванню британського Раджу, а також розглянуто процеси деколонізації свідомості
в сучасній Індії. Новизна дослідження міститься в розгляді релігійно-філософських поглядів корінного населення субконтиненту, що уможливили їхнє підкорення іноземній адміністрації.
Висновки: в основі легітимізації панування британського Раджу знаходилися расова й еволюційна теорії, ідеологія «покращення», система англомовної освіти та вдале використання індійських автохтонних ідеологій несупротиву. Ступінь ефективності даної легітимізації можна оцінити за тим фактом, що британський Радж зрідка стикався з результативним і масштабним супротивом місцевого населення, але випадки протесту все ж таки не були відсутніми в протягом даного періоду історії Індії.